Iсторія Бучі
Історія Бучі починається першою згадкою в історичних документах у 1630 році. Тоді так називали село Яблунька, котре знаходилося на річці Буча. Володарем того села був польський шляхтич Лясота, котрий отримав їх від Потоцького за військові заслуги. На цих землях працювали селяни и головним ділом було сільське господарство, так як вирощували тут овочі, пшеницю, жито і гречку. У кінці 19 сторіччя землі відійшли під володіння поміщиків Сагатовського, Пеховського і Красовського.
Син поміщика Сагатовського у 1868 році збудував неподалік від села завод по виробництву цегли. В цьому краю це було найбільше виробництво. Продукт виходив дуже якісний і мав своє клеймо, на якому зображалося яблуко. Клієнти знаходилися не тільки в Україні, але і в інших країнах. На прибутки Сагатовський збудував школу для селян, споруда якої існує і сьогодні, тільки в ній зараз знаходиться навчально-виробничий комбінат.
Згадка про село Яблунька була ще у 1882 році в Географічному словнику Польского Королівства та інших земель. Під час володіння Красовського на території був збудований ще й крохмально-паточний завод, а також облаштовано два водоймища, котрі з’єднувалися між собою шлюзом. Це підприємство існує і в наш час. Про селище Буча були згадки у 1898, коли будувалася Києво-Ковельська залізниця. Тоді місто швидко розбудовувалося, основою якого стала залізна дорога.
Вам буде цікаво почитати:
Поблизу Бучі знаходяться мішані ліси, які доповнювали буйну природу місцевих водоймищ, в яких можна було кататися на човнах, купатися і ловити рибу. Лікарня і поліція знаходилися на залізничній станції. В 1909 році товариство благоустрою,яке очолював Борзяковський збудувало базар.
У 1943 році, коли розпочиналась підготовка взяття Києва, в Бучі знаходився командний пункт генерала Ватутіна, який очолював Перший Український Фронт.
У 2001 році було затверджено офіційний прапор і герб міста, а також відкрито школу мистецтв. В цьому ж році був відкритий місцевий спортивний стадіон «Ювілейний», який присвячувався річниці міста. Наступного року відкрили новий ринок. У 2003 розпочинає роботу газета «Бучанські новини». Ще через рік був відкритий монумент загиблим в Афганістані. У 2005 було збудовано 11 спортивних майданчиків та 18 дитячих. Тільки у 2007 Буча офіційно стала містом. Тут було відкрито відділ освіти, відремонтовані школи, а також започаткований фестиваль «Прем’єра пісні». У 2010 створено Управління пенсійного фонду.
Більше інформації про наше місто можно знайти у розділі «Довідник» та на сторінці основної інформації про місто Буча (Київська область).