Детальніше про місто Буча

Відсторонення Федорука та Олексюка призвело до абсурдної ситуації в Бучі – Бутусов

8 листопада Київський апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції від 16 жовтня 2016- го про відсторонення від посади секретаря міської ради міста Буча Київської області Василя Олексюка, і відновив його повноваження.

Про це на своїй сторінці у Facebook пише журналіст Юрій Бутусов, передає MyBucha.

Сьогодні, 10 листопада, Київський апеляційний суд розглядає аналогічну апеляцію мера Бучі Анатолія Федорука.

Бутусов пише, що рішення про відсторонення від виконання обов’язків керівників органу місцевого самоврядування призвели до абсурдної ситуації, коли в Бучі виявилася заблокованою робота місцевих органів влади – оскільки заміна відстороненим не була передбачена. Та й не може бути передбачена – тому що є один спосіб усунути від роботи на невизначений термін керівників органу місцевого самоврядування – шляхом виборів. Але рішення про вибори немає, це компетенція парламенту.

Журналіст додав, що сьогодні в Київському апеляційному суді також розглядається справа по Федоруку – предмет справи аналогічний. Олексюку і Федоруку пред’явлені підозри в перевищенні службових повноважень, однак до суду ще далеко.

Також Бутусов зазначив, що суть справи в тому, що ГПУ оскаржила законність виділення землі екс-начальнику Державної митної служби Ігоря Калетника – 14 гектар в місті Буча, які Калетник придбав по частинах, викупивши паї у 141 фізичної особи. Щоб оскаржити рішення про виділення землі Калетника, Генпрокуратура наклала арешт майже на всю землю Бучі, по якій приймав рішення міськрада – на 890 гектарів. Тепер це предмет судових розглядів. Сам Калетник втік до Росії, але підготував позов до Європейського суду з прав людини.

Журналіст Юрій Бутусов резюмував, що це справа дуже показова не тільки для самої Бучі, але й для всього місцевого самоврядування в Україні.

Наразі під Кабміном та Верховною Радою триває мирна акція на підтримку місцевого самоврядування.

Підписуйтеся на новини Бучі в Twitter, Viber та Telegram
Мітки: ,
Розкажіть друзям:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: