Детальніше про місто Буча

Дід Калєтніка засвітився у ще одній схемі «розпилу» землі в Бучі

Прокуратурі не вдалося витребувати на користь держави 11 га у мікрорайоні «Рокач» міста Буча. Про це свідчить рішення Ірпінського міського суду Київської області від 29 вересня, повідомляє портал “Наші гроші“.

У повідомленні йдеться, що у 1993 році Дослідній станції м’ясного тваринництва було видано держакт на право постійного користування 270 га ведення сільського господарства. Правонаступником станції стало навчально-дослідне господарство «Ворзель» Національного університету біоресурсів і природокористування.

У 2007 році вчена рада університету розглянула листа Бучанської міськради і погодила передачу 24 га із землекористування господарства «Ворзель» до запасу міста.

Землю перевели до категорії житлової забудови і міськрада передала її власність 113 громадянам для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд у м. Буча.

Пізніше ділянки змінили власників. Зазначається, що з них було сформовано сім нових ділянок площею понад 11 га, власником яких стала одна людина і продала їх Василю Устимовичу Кіргану.

Прокурор звернувся до суду про визнання недійсними рішень, скасування держреєстрації і повернення ділянок у власність держави. Прокурор повідомив, що питання землекористування шляхом добровільної відмови від користування державними землями не належало до компетенції університету. Крім того, після включення земель до запасу міста генеральний план на них не розроблявся.

Бучанська міська рада подала заяву про застосування строку позовної давності. Суд погодився, що прокурор запізно подав позов.

Встановлено, що прокурор м.Ірпінь ще у 2008 році звертався до мера Бучі з приводу того, хто є користувачем 24 га у мікрорайоні «Рокач». Строк загальної позовної давності складає 3 роки. Однак прокурор подав позов тільки у 2015 році, тобто через 7 років.

Таким чином, суд відмов у задоволенні позову через сплив позовної давності. Прокуратура не повідомила про поважні причини пропуску позовної давності. Інформації про апеляції в судовому реєстрі також немає.

Василь Кірган – це дідусь колишнього першого віце-спікера Верховної Ради Ігоря Калєтніка. У 2015 році Василь Кірган помер. Раніше було відомо, що за аналогічною схемою у власності діда Калєтнкіка опинилось 14 га лісів у тій же Бучі. У грудні 2015 р. прокуратура програла позов про витребування цих 14 га у Верховному суді.

Підписуйтеся на новини Бучі в Twitter, Viber та Telegram
Розкажіть друзям:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: