Детальніше про місто Буча

Гра “Синій кит” призводить до самогубства дітей

Вже багато місяців поспіль у Мережі обговорюють підліткову гру “Синій кіт”, або ж “Тихий дім”, “Море китів”, “Розбуди мене о 4:20”. У смертельної гри багато назв, але результат завжди однаковий – закінчене життя і зламані горем батьки, які не розуміють, що ж змусило дитину звести рахунки з життям.

“Синій кіт”, або ж “Тихий дім”, “Море китів” – це спільноти, зосереджені переважно у мережі Вконтакте, розраховані на підлітків. Починається все з того, що їх адміністратори дають учасникам груп травматичні «завдання» – наприклад, свідомо порізати собі руки лезом, відзнявши усе це на відео. Кінцевою метою «гри» є доведення дитини до самогубства, яке вона також повинна зафіксувати на камеру.

З метою попередження суїцидальних проявів серед дітей та підлітків, у понеділок начальником відділу освіти Олегом Цимбалом проведено нараду із директорами загальноосвітніх начальних закладів, повідомляє прес-служба Бучанської міської ради.

Вироблено рекомендації для батьків та педагогічних працівників щодо профілактики самогубств та попередження участі дітей у таких іграх,групах, спільнотах.

“У зв’язку з цим звертаємося до батьків та усіх не байдужих із проханням бути пильними, при можливості – перевірити облікові записи ваших дітей, чи не зареєстровані вони під зазначеними у списку іменами. У разі наявності таких фактів не залишайтеся байдужими, а допоможіть дітям. Звертайтеся до психологів, поліцейських чи просто розмовляйте з дітьми”, – наголошує Олег Цимбал.

Головне – треба роз’яснити дітям, що насправді відбувається. Що зі смерті немає повернення. Що це не гра, це – вбивства, на яких заробляють дорослі злочинці.

При виявленні таких груп самостійно, просимо негайно повідомляти до кіберполіції (https://www.cybercrime.gov.ua/ – цілодобово), телефон гарячої лінії (044) 374-37-21 (з 8:45 до 19:30 в робочі дні).

Наразі 260 акаунтів українців приєдналися до “китів” у соцмережах, в яких підлітків доводять до самогубства. В Україні є два летальні випадки у Донецьку та Івано-Франківську, коли “гру” пройшли до кінця – до смерті, повідомляє “Новое Время“.

Голова Кіберполіції Сергій Демедюк  зауважив, що ці 260 – це дуже активні користувачі. Щоправда, коли кіберполіцейські блокують одну групу, вони знаходять іншу і знову реєструються, продовжують “гру”.

Якщо ввести у пошуку соцмережі хештег #синий, то результати шокують: буквально щохвилини реєструється новий учасник. Лише протягом 12 лютого було виявлено 13 тисяч українських користувачів у цих групах.

Будьте пильними та бережіть своїх дітей!

Підписуйтеся на новини Бучі в Twitter, Viber та Telegram
Розкажіть друзям:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: