Детальніше про місто Буча

Затишне місце із дитинства Михайла Булгакова – дача у Бучі

Навряд чи знайдеться людина, яка б не чула про Будинок Турбіних, розташований на Андріївському узвозі під номером 13. Саме тут колись проживала сім’я Булгакових. Але мало хто знає про друге улюблене місце відомої родини – дачу, яка розташовувалася неподалік від Києва, у Бучі.

Літня дача – улюблене місце сім’ї Булгакових

Зараз тут розташований історико-ландшафтний парк з однойменним пам’ятним знаком. Але якихось 117 років тому це місце стало справжнім оазисом для всієї родини відомого письменника.

Спочатку Булгакови знімали невеличку дачну ділянку в Святошині. Однак, в силу деяких обставин голова родини, Опанас Іванович, більше не міг сплачувати оренду за житло. Єдиним вірним шляхом було рішення придбати пару десятин землі в мальовничій місцевості під Києвом.

Вам буде цікаво почитати:

В місті у родини не було свого будинку, але чомусь саме в Бучі було вирішено побудувати великий дерев’яний будинок, в якому розташувалися 5 кімнат і дві веранди. Також на ділянці був зведений невеликий флігель – будиночок без фундаменту, із залізним дахом. Був навіть глибокий колодязь.

«Імените» селище

Буча – місце, де до першої чверті XX століття встигли розташуватися дачі багатьох відомих людей. Наприклад, найближчим сусідом Булгакових був художник Микола Мурашко; трохи далі можна було побачити солідного адвоката Неметті; а пройшовши вглиб, виднілася дача самого Патона.

Звичайно, дачі сусідів дещо відрізнялися від маєтку Булгакових. Останній був менш величним. Однак, саме дерев’яний будиночок на п’ять кімнат мав чарівну силу, якій можна було позаздрити.

Благоустрій дачі

Мати Михайла Булгакова, Варвара Михайлівна, дуже любила квіти. Саме тому вона завжди прагнула якомога краще прикрасити за допомогою них свою ділянку. І Опанас Іванович їй в цьому всіляко допомагав.
Він особисто викорчовував ліс для майбутнього саду і огороду. Трохи пізніше, його дочка Надія напише: «Батько був дуже працездатний. Він, приїжджаючи з міста, переодягався в косоворотку, йшов допомагати двірнику викорчовувати дерева, а надалі він власноруч проклав доріжки вздовж всього маєтку».

Так чи інакше, але на дачі в Булгакових було завжди багато гостей. Там завжди лунала музика, адже сім’я на літній час забирала з київської квартири піаніно. Діти, з якими був і юний Михайло, робили вистави в аматорському театрі.

Величезний сад з благородними каштанами та квітами, чудова, легка музика, щирі посмішки та дитячий сміх – саме такою залишається в нашій уяві дача Булгакових у Бучі. Численні фотографії та яскраві розповіді з мемуарів не дають цоьму прекрасному місцю стати звичайною історичною пам’яткою.

Підписуйтеся на новини Бучі в Twitter, Viber та Telegram
Мітки:
Розкажіть друзям:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: